تبلیغات
::: پرتیکان ::: - بزرگداشت " سید هادی میر میران " برگزار می شود.

بزرگداشت " سید هادی میر میران " برگزار می شود.

دوشنبه 3 اردیبهشت 1386 , توسط احمدرضا سلیمانی

به گزارش سایت خبری خانه‌ی هنرمندان ایران، نمایشگاه آثار مهندس سید هادی میرمیران، اهدای جایزه معماری میرمیران، اهدای جوایز مسابقه معماری و طراحی شهری- نمای برگزیده و برپایی نمایشگاه کتاب‌های معماری و شهرسازی از جمله برنامه‌های خانه‌ی هنرمندان ایران در هفته معماری است که از روز شنبه اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
همچنین مراسم بزرگداشت زنده یاد مهندس سید هادی میرمیران نیز در این مکان روز دوم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
سید هادی میرمیران که به تعبیر برخی مارسل دوشان ایران لقب گرفته است، از سال 1347 پس از پایان تحصیل در دانشکده هنرهای زیبای تهران فعالیت حرفه‌ای‌اش را در حوزه معماری آغاز کرد و با تاسیس شرکت ملی ذوب آهن ایران- اصفهان 10 سال مسوول کارگاه معماری و آتلیه طراحی معماری و شهرسازی این شرکت شد. پس از انقلاب نیز وزیر مسکن و شهرسازی وقت " مهندس کازرونی" از هادی میرمیران کمک گرفت و طرح جامع منطقه و شهر اصفهان را به او سپرد. طراحی شهر جدید بهارستان، ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز، سرکنسول‌گری ایران در فرانکفورت و نیز طرح احیای مجموعه کریم خان از دیگر فعالیت‌های او محسوب می‌شود.
میرمیران در طول زندگی پر ثمرش 36 سال کار حرفه‌ای را پشت سر گذاشت که از جمله افتخارات او انتخاب به عنوان معمار برگزیده سال 79 در اولین دوره اعطای نشان معماری ایران، دریافت لوح تقدیر جامعه مهندسان مشاور ایران برای شناسایی و معرفی معمار ایران در سال 1385 برنده جایزه بزرگ معمار ( 1380) ، کسب جایزه مهراز (1381)، انتخاب به عنوان پیشکسوت معماری توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور(1381)، دریافت لقب شهروند افتخاری اصفهان (1383)، دریافت لوح تقدیر و تندیس از جامعه مهندسان مشاور ایران (1383) و دریافت نشان دولتی درجه یک فرهنگ و هنر (1383) است.